top of page
Solar Energy
Anchor 1

עתיר אנרגיה מתחדשת

איתך מהפרטים הכי קטנים ועד ההישגים הכי גדולים

‭‬

עתיר אנרגיה מתחדשת היא חברת אינטגרציה טכנולוגית וחדשנית בתחום האנרגיה המתחדשת. לצוות החברה נסיון רב בביצוע פרויקטים משולבים, במספר תחומי התמחות: הנדסת חשמל, מערכות בקרה של מתח נמוך, עבודות קונסטרוקציה ועבודות הנדסה אזרחית. צוות הניהול של החברה מורכב ממנהלי פרוייקטים מנוסים, עם ליווי של יועצים קבועים בעבודה משותפת מזה שנים רבות. בחטיבת הביצוע שלנו תמצאו מהנדסים עתירי ניסיון בתחום הנדסת הבניין והחשמל.

 

להקמת מתקן סולארי צד תפעולי וצד כלכלי. כאשר אתה בוחר בחברת עתיר אנרגיה מתחדשת כל פרויקט מתחיל בתכנון קפדני של המשימה, כך שהלקוח יכול לדעת מראש כמה אנרגיה וכמה ערך מייצר המתקן. מרכיב חיוני בהצלחתנו הוא שמירה קפדנית על תקנים ובטיחות, זאת תוך עמידה ביעדים של עלויות ולוחות זמנים.

החברה שמה דגש‭ ‬על‭ ‬פיתוחים‭ ‬טכנולוגיים חדשניים וייחודיים ומביאה עמה תנופת עשייה הנגזרת מניהול מאות פרויקטים בשטח - הכל תוך תכנון הנדסי מוקפד, דגש על הפרטים הקטנים ביותר ופתרונות הנדסיים וטכנולוגיים יצירתיים. אבל מעבר למקצוענות, לפרפקציוניזם, לידע ולניסיון - אנו גאים ביכולתנו להבין לעומק את צרכי לקוחותינו, וביכולתנו לצעוד עמם יד ביד בדרך למימוש אופטימלי של הפוטנציאל האנרגטי של נכסיהם.

 

עתיר אנרגיה מתחדשת משלבת ראיית עולם רחבה וחשיבה עתידנית, יחד עם שירות אישי ויחסים חמים וחבריים עם כל לקוחותיה - שילוב מנצח‭ ‬להבטחת‭ ‬הצלחת הפרויקטים ולמיקסום כדאיותם ורווחיותם‭ ‬לאורך‭ ‬שנים רבות‭.‬‬

תחומי הפעילות

Anchor 2
atir_pic10.png

מדינת ישראל התחייבה לייצר כ-17% עד לשנת 2030. במדינות רבות ברחבי העולם כבר היום מיוצרים היקפים משמעותיים מצריכת החשמל, באמצעות מערכות פוטו וולטאיות וטורבינות רוח. מספר מדינות בעולם אף הציבו לעצמן יעדים שאפתניים לייצור 100% מהיקף צריכת החשמל אך ורק באמצעות אנרגיות מתחדשות, ואנו תקווה שישראל תצעד בעקבותיהן.

אנרגיה סולארית

‭‬

אנרגיית השמש מצויה בחינם ובכמויות בלתי מוגבלות, וניצולה אינו פוגע בסביבה - בניגוד לשריפת דלקים מאובנים, המשחררת גזי חממה. מתקני אנרגיה סולארית ממירים את הקרינה האלקטרומגנטית שמגיעה מהשמש לאנרגיה חשמלית, באמצעות תאים פוטו-וולטאיים (תאים סולאריים), שממירים אור לאנרגיה חשמלית באופן ישיר. לרוב, תאים סולאריים מחוברים באופן חשמלי וארוזים כמודול.

 

בשנים האחרונות מושקעים מיליארדי דולארים בשיפור נצילות הפאנלים, מתוך הבנה שנצילות גבוהה מאפשרת את מיקסום הגגות הסולאריים ותפוקותיהם. הפאנלים משמשים כמעטפת של תאים סולאריים רבים שמחוברים יחד, כאשר כל תא מעביר את החשמל דרך הפאנלים ומשם החשמל מוזרם לממיר המתח, לצרכני החשמל או לחברת החשמל. 

 

ההסדרות הסולאריות הקיימות בישראל מאז שנת 2008 פועלות על פי כלל "כל הקודם זוכה" כאשר מעת לעת רשות החשמל מפרסמת את פרטי ההסדרה ותנאיה. כניסה למכסה הינה ערובה לכך שהתעריף שנקבע ילווה את בעל המערכת לאורך כל שנות ההסכם (20 שנה וכיום 25 שנה). תעריפי ההסדרה הביתיים או המסחריים נקבעים על ידי רשות החשמל וזאת כנגזרת מתעריפי הפאנלים, הממירים, עלויות הקונסטרוקציה והרגולציה.

Anchor 3
atir_pic2.png

קהילה אנרגטית חכמה
כי הכל מתחיל בחינוך!

‬עתיר‭ ‬אנרגיה‭ ‬מתחדשת‮‬ מתמחה במיצוי נכסים סביבתיים ציבוריים ופרטיים ביישובים קהילתיים וכפריים, באזורי תעשייה וכיו״ב, לטובת הקמת תשתיות אנרגיה מניבות. מעבר לבניית תשתית עסקית ליצירת רווחים עתידיים, אנו פועלים על מנת להפוך את כל המרחב הקהילתי לכזה שחושב, פועל ויוזם אנרגיה מתחדשת - כחלק מראייה מערכתית ששמה את ערכי הקיומיות במרכז.

 

לשם כך אנו מגבשים תוכנית אב כוללת שמטרתה ליצור קהילה אנרגטית חכמה: אנו מקפידים לא רק על רישות מקיף של כל הנכסים הקהילתיים בתשתיות ומתקנים לקליטת האנגיה המתחדשת ולאגירתה - אלא גם על חינוך לערכי הקיימות ולשמירה על אורח חיים חיים ׳ירוק׳.

 

לפעילויות החינוכיות והקהילתיות שאנו יוזמים מתווספת פעילות חברתית עסקית וסביבתית, המעודדת יצירת שיתופי פעולה בין בעלי העניין המקומיים ותושבי הקהילה בכל גיל ובכל מעמד.

 

Anchor 4
atir_pic17.png

את המערכת כולה ניתן לחבר למוקד שליטה ובקרה המאוייש ע״י פקחים ובקרים ופועל 24/7

גדר סולארית   בלעדי!
היחידה שמייצרת גם ביטחון, גם שליטה וגם חשמל!

את‭ ‬הגדר הסולארית ‬מייצרת‭ ‬ומתקינה חב׳ חוד‭ ‬עתיר, שהינה בעלת‭ ‬ניסיון‭ ‬רב‭ ‬בתיכנון‭ ‬והתקנת‭ ‬גדרות‭ ‬פלדה‭ ‬ביטחוניות‭ ‬בפרוייקטים בסדר גודל לאומי: > גדר‭ ‬ההפרדה‭ ‬בקו‭ ‬התפר >‭ ‬גדר ‬׳מגן‭ ‬צפוני בגבול‭ ‬לבנון׳ > גדר גבול מצרים > מכשול‭/‬גדר‭ ‬תת‭-‬קרקעי‭ ‬בגבול‭ ‬עזה > גידור‭ ‬בסיסי‭ ‬צה״ל‭ ‬ברמת‭ ‬בקע ועוד. 

 

עתיר‭ ‬אנרגיה‭ ‬מתחדשת‮‬‭ ‬לוקחת‭ ‬את‭ ‬הביטחון‭ ‬שלכם צעד ענק‭ ‬לעתיד‭ ‬ומציעה ‬מוצר‭ ‬ייחודי וחדשני‭ :‬גדר‭ ‬מיגון ושליטה ‬היקפית‭‬ (המיועדת למתחמים‭ ‬בטחוניים, ‬תעשייתיים‭ ‬וכו׳), שעליה‭ ‬מותקנים‭ ‬פאנלים‭ ‬סולאריים‭ ‬המייצרים‭ ‬חשמל זמין. ‬את‭ ‬המערכת הסולארית‭ ‬ניתן‭ ‬להתקין‭ ‬על‭ ‬גדר‭ ‬קיימת רגילה, ‬או‭ ‬להקים‭ ‬את‭ ‬הגדר‭ ‬האנרגטית‭ ‬מראשיתה.

 

תוכלו‭ ‬לשדרג‭ ‬את‭ ‬הגדר‭ ‬האנרגטית‭ ‬עם‭ ‬מגוון‭ ‬יישומים‭ ‬בטחוניים‭ ‬מתקדמים, המוזנים ע״י החשמל שמייצרים הפאנלים הסולאריים: > עמדות‭ ‬טעינה‭ ‬לרכבים‭ ‬חשמליים‭ ‬> מצלמות‭ ‬וחיישנים‭ ‬אלקטרוניים ‭‬> עמדות‭ ‬שליטה‭ ‬וטעינה‭ ‬לרחפנים‭ ‬אוטונומייים > תאורה היקפית ועוד. 

Anchor 5
atir_pic4.png

אגרוסולאר

שיתוף פעולה של משרד האנרגיה ומשרד החקלאות, בסיוע ודחיפה של היזמים המובילים בשוק (הן בתחום האנרגיה המתחדשת והן בתחום החקלאות המתקדמת), מוביל לקידום שילוב של מתקנים סולאריים עם חלקות חקלאיות, שילוב המוכר בשם אגרוסולאר.

 

שילוב מנצח זה נותן מענה לשני אתגרים חשובים: 1. מציאת מקורות חדשים להגדלת הייצור באנרגיות מתחדשות. 2. שיפור הרווחיות מהחקלאות, באופן שמאפשר שמירה על עצמאות תזונתית, שטחים פתוחים ועוד יתרונות רבים וגדולים של החקלאות הישראלית.

 

אגרו-סולאר עתיד להפוך בשנים הקרובות לאחד התחומים המשפיעים ביותר על קידום יעדי האנרגיה המתחדשת בישראל מחד ופיתוח החקלאות הישראלית מאידך. עתיר אנרגיה מתחדשת פועלת במגזר הקיבוצי, במושבים ובבתי ספר חקלאיים בישראל בליווי וייעוץ בתחום האנרגיה, ביצרנות בשטחי חלוקה, וכן ברכש חשמל - תוך היכרות מעמיקה עם המאפיינים והצרכים הייחודיים של המרחב הכפרי.

Anchor 6
atir_pic67.png

אגירת אנרגיה

‭‬

רשת החשמל היא מערכת מורכבת, שבה אספקת החשמל לצד הביקוש חייבת להיות זמינה בכל רגע נתון. יש צורך בהתאמות מתמידות לאספקה למקרים כגון: א. שינויים לא צפויים בביקוש. ב. שינויים בלתי צפויים כתוצאה מעומס יתר על מערכת החשמל הקבועה, תנאי מזג אוויר קשים, תקלה או חבלה במערכת החשמל.

 

אגירת אנרגיה חיונית להשגת האיזון ומסייעת ליצירת מערכת רשת גמישה ואמינה יותר. לדוגמא, כשקיים יותר היצע מאשר ביקוש, כגון במהלך הלילה כשתחנות כוח ממשיכות לפעול בעלות נמוכה, עודף ייצור חשמל יכול לשמש כוח התקני אחסון. כאשר הביקוש עולה על ההיצע, מתקני האגירה פורקים את האנרגיה שנאגרה אצלם לרשת החשמל.

עתיר אנרגיה מתחדשת מקימה ומתפעלת מערכות מתקדמות לאגירת אנרגיה, המעניקות עצמאות אנרגטית ויכולת למכור חשמל בשוק החופשי.

לתחומים נוספים
bottom of page